EYW09238012BE-12
- Manufacturer Part Number:
- EYW09238012BE-12
- Manufacturer/Brand:
- YS Tech USA
- Part of Description:
- FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE
- Manufacturer :
- YS Tech USA
- Product Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 184.4 CFM (5.16m³/min)
- Approval Agency :
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Ingress Protection :
- Noise :
- 67.5dB(A)
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- 52.8 W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 12500 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 92mm L x 92mm H
- Static Pressure :
- 3.110 in H2O (774.7 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- Width :
- 38.00mm