QYW12025048BS-12
- Manufacturer Part Number:
- QYW12025048BS-12
- Manufacturer/Brand:
- YS Tech USA
- Part of Description:
- FAN AXIAL 120X25MM 48VDC WIRE
- Manufacturer :
- YS Tech USA
- Product Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 181.0 CFM (5.07m³/min)
- Approval Agency :
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Ingress Protection :
- Noise :
- 60.5dB(A)
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- 19.2 W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 6000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 120mm L x 120mm H
- Static Pressure :
- 1.000 in H2O (249.1 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 48VDC
- Weight :
- Width :
- 25.00mm