DC1203812W2B-2T0
- Manufacturer Part Number:
- DC1203812W2B-2T0
- Manufacturer/Brand:
- Wakefield-Vette
- Part of Description:
- FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
- Manufacturer :
- Wakefield-Vette
- Product Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 212.6 CFM (5.95m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cURus, TUV
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Locked Rotor Protection
- Ingress Protection :
- Noise :
- 59.0dB(A)
- Operating Temperature :
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 21 W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 4600 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 120mm L x 120mm H
- Static Pressure :
- 0.840 in H2O (209.2 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- Width :
- 38.00mm