F412R-12MB
- Manufacturer Part Number:
- F412R-12MB
- Part of Description:
- FAN AXIAL 41X12.2MM 12VDC WIRE
- Air Flow :
- 5.3 CFM (0.148m³/min)
- Approval Agency :
- Bearing Type :
- 1 Ball/1 Sleeve
- Noise :
- 23.0dB(A)
- Operating Temperature :
- 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
- Power (Watts) :
- 720 mW
- RPM :
- 5400 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 41mm L x 41mm H
- Static Pressure :
- 0.102 in H2O (25.5 Pa)
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Width :
- 12.20mm