DC1202512V2B-2T0
- Manufacturer Part Number:
- DC1202512V2B-2T0
- Manufacturer/Brand:
- Wakefield-Vette
- Part of Description:
- FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE
- Manufacturer :
- Wakefield-Vette
- Product Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 121.0 CFM (3.39m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cURus, TUV
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Locked Rotor Protection
- Ingress Protection :
- Noise :
- 52.0dB(A)
- Operating Temperature :
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 7.8 W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 4000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 120mm L x 120mm H
- Static Pressure :
- 0.510 in H2O (127.0 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- Width :
- 25.00mm