G4020M12B2-RSR-EM
- Manufacturer Part Number:
- G4020M12B2-RSR-EM
- Part of Description:
- FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
- Air Flow :
- 9.0 CFM (0.252m³/min)
- Features :
- Locked Rotor Sensor, Thermal Overload Protector (TOP)
- Ingress Protection :
- IP57 - Dust Protected, Waterproof
- Noise :
- 26.0dB(A)
- RPM :
- 6000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 40mm L x 40mm H
- Static Pressure :
- 0.150 in H2O (37.3 Pa)
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Width :
- 20.00mm