F17HA-05HC
- Manufacturer Part Number:
- F17HA-05HC
- Manufacturer/Brand:
- Nidec Copal Electronics
- Part of Description:
- FAN AXIAL 17X8MM 5VDC WIRE
- Manufacturer :
- Nidec Copal Electronics
- Product Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 0.636 CFM (0.018m³/min)
- Approval Agency :
- Bearing Type :
- Sleeve
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Ingress Protection :
- Noise :
- 15.0dB(A)
- Operating Temperature :
- 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
- Power (Watts) :
- 150 mW
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 11000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 17mm L x 17mm H
- Static Pressure :
- 0.068 in H2O (17.0 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 5VDC
- Weight :
- 0.005 lb (2.27 g)
- Width :
- 8.00mm