R2D220-AB02-11
Manufacturer Part Number:
R2D220-AB02-11
Manufacturer/Brand:
ebm-papst Inc.
Part of Description:
MOTORIZED IMPELLER
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
695.0 CFM (19.46m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Motorized Impellers, 3 Phase
Features :
Ingress Protection :
IP44
Noise :
Operating Temperature :
158°F (70°C)
Power (Watts) :
70.0W, 110W
Product Status :
Active
RPM :
995/1180 RPM
Size / Dimension :
Round - 220mm Dia
Static Pressure :
Termination :
1 Wire Lead with Ring Terminal, 3 Wire Leads with QC Receptacles
Voltage - Rated :
400/440VAC
Weight :
Width :
104.0mm