GAA8038-115BB
- Manufacturer Part Number:
- GAA8038-115BB
- Manufacturer/Brand:
- Comair Rotron
- Part of Description:
- FAN AXIAL 80X38MM 115VAC TERM
- Manufacturer :
- Comair Rotron
- Product Category :
- AC Fans
- Air Flow :
- 29.0 CFM (0.812m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cURus, TUV
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Ingress Protection :
- Noise :
- 34.0dB(A)
- Operating Temperature :
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 14.00W
- Product Status :
- Obsolete
- RPM :
- 3000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 80mm L x 80mm H
- Static Pressure :
- 0.200 in H2O (49.8 Pa)
- Termination :
- 2 Terminals
- Voltage - Rated :
- 115VAC
- Weight :
- 0.75 lb (340.19 g)
- Width :
- 38.00mm