R2E225-AX52-20
Manufacturer Part Number:
R2E225-AX52-20
Part of Description:
MOTORIZED IMPELLER
Approval Agency :
CCC, CSA, UL
Features :
Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Operating Temperature :
-13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Power (Watts) :
165W
RPM :
3000 RPM
Size / Dimension :
Round - 225mm Dia
Static Pressure :
Termination :
4 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
Width :
75.30mm