11938MB-B4L-EA-00
Manufacturer Part Number:
11938MB-B4L-EA-00
Part of Description:
FAN 119MM X 38MM 240VAC TERMINAL
Air Flow :
88.3 CFM (2.50m³/min)
Noise :
37.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
11.00W
RPM :
2600 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.180 in H2O (44.8 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
240VAC
Weight :
Width :
38.00mm