11925PB-A0L-EP-00
Manufacturer Part Number:
11925PB-A0L-EP-00
Manufacturer/Brand:
Mitsumi Electric Company Ltd
Part of Description:
FAN 100VAC 119X25MM TERM
Manufacturer :
Mitsumi Electric Company Ltd
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
70.6 CFM (1.98m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
38.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
11.00W
Product Status :
Active
RPM :
2700 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.165 in H2O (41.1 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
100VAC
Weight :
0.8 lb (362.87 g)
Width :
25.00mm