11925PB-B2K-EA-00
- Manufacturer Part Number:
- 11925PB-B2K-EA-00
- Manufacturer/Brand:
- Mitsumi Electric Company Ltd
- Part of Description:
- FAN 119MM X 25MM 200VAC TERMINAL
- Manufacturer :
- Mitsumi Electric Company Ltd
- Product Category :
- AC Fans
- Air Flow :
- 53.0 CFM (1.48m³/min)
- Approval Agency :
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Ingress Protection :
- Noise :
- 30.0dB
- Operating Temperature :
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 8.00W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 2100 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 119mm L x 119mm H
- Static Pressure :
- 0.086 in H2O (21.5 Pa)
- Termination :
- 2 Terminals
- Voltage - Rated :
- 220VAC
- Weight :
- Width :
- 25.50mm