11925PB-A0K-EA-00
Manufacturer Part Number:
11925PB-A0K-EA-00
Manufacturer/Brand:
Mitsumi Electric Company Ltd
Part of Description:
FAN 119MM X 25MM 100VAC TERMINAL
Manufacturer :
Mitsumi Electric Company Ltd
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
53.0 CFM (1.48m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
30.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
7.00W
Product Status :
Active
RPM :
2100 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.086 in H2O (21.5 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
100VAC
Weight :
Width :
25.50mm