11938SB-A1N-LA-U0
Manufacturer Part Number:
11938SB-A1N-LA-U0
Part of Description:
FAN 115VAC 119X38MM WR
Air Flow :
105.9 CFM (2.97m³/min)
Noise :
44.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 149°F (-10 ~ 65°C)
Power (Watts) :
15.50W
RPM :
3100 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.401 in H2O (100.0 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
1.4 lbs (635 g)
Width :
38.00mm