11938MB-B3K-EP-00
Manufacturer Part Number:
11938MB-B3K-EP-00
Part of Description:
FAN 119MM X 38MM 230VAC TERMINAL
Air Flow :
67.0 CFM (1.88m³/min)
Features :
Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
30.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
7.50W
RPM :
1900 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.090 in H2O (22.4 Pa)
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
Width :
38.00mm