11938FB-B3M-EP-00
Manufacturer Part Number:
11938FB-B3M-EP-00
Part of Description:
FAN 230VAC 119X38MM TERM
Air Flow :
90.0 CFM (2.52m³/min)
Features :
Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
39.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
12.00W
RPM :
2650 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.220 in H2O (54.8 Pa)
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
Width :
38.00mm