OA92AP-22-1TB
Manufacturer Part Number:
OA92AP-22-1TB
Manufacturer/Brand:
Orion Fans
Part of Description:
FAN AXIAL 92X26MM 230VAC TERM
Manufacturer :
Orion Fans
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
35.0 CFM (0.980m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
30.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
13.00W
Product Status :
Active
RPM :
3000 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.200 in H2O (49.8 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
0.644 lb (292.11 g)
Width :
26.00mm