3115PS-12W-B10-A00
Manufacturer Part Number:
3115PS-12W-B10-A00
Manufacturer/Brand:
Mitsumi Electric Company Ltd
Part of Description:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
Manufacturer :
Mitsumi Electric Company Ltd
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
19.4 CFM (0.543m³/min)
Approval Agency :
CE, CSA, TUV, UL, VDE
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
25.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
4.00W
Product Status :
Obsolete
RPM :
1900 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.080 in H2O (19.9 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
0.59 lb (267.62 g)
Width :
38.00mm