11938FB-A1K-AA-00
- Manufacturer Part Number:
- 11938FB-A1K-AA-00
- Manufacturer/Brand:
- Mitsumi Electric Company Ltd
- Part of Description:
- FAN 115VAC 119X38MM WR
- Manufacturer :
- Mitsumi Electric Company Ltd
- Product Category :
- AC Fans
- Air Flow :
- 80.0 CFM (2.24m³/min)
- Approval Agency :
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Ingress Protection :
- Noise :
- 36.0dB
- Operating Temperature :
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 9.80W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 2300 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 119mm L x 119mm H
- Static Pressure :
- 0.130 in H2O (32.5 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 115VAC
- Weight :
- Width :
- 38.00mm