TCSD-10-D-08.30-01-F-RW
Manufacturer Part Number:
TCSD-10-D-08.30-01-F-RW
Part of Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
Flash
Features :
Reverse Wiring
Length :
0.692' (210.82mm, 8.30")
Number of Positions :
20
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)