OA254AN-11-2WB
Manufacturer Part Number:
OA254AN-11-2WB
Part of Description:
FAN AC 254MM(10") 115V 620CFM
Air Flow :
600.0 CFM (16.80m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Noise :
55.0dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
45.00W
RPM :
2000 RPM
Size / Dimension :
Round - 254mm Dia
Static Pressure :
0.450 in H2O (112.1 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
Width :
89.00mm