OA254AN-11-1WB
Manufacturer Part Number:
OA254AN-11-1WB
Part of Description:
FAN AC 254MM(10") 115V 620CFM
Air Flow :
700.0 CFM (19.60m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Noise :
65.0dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
70.0W
RPM :
2200 RPM
Size / Dimension :
Round - 254mm Dia
Static Pressure :
0.530 in H2O (132.0 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
Width :
89.00mm