77-12025A120
- Manufacturer Part Number:
- 77-12025A120
- Manufacturer/Brand:
- NTE Electronics, Inc
- Part of Description:
- FAN 120VAC 120X120X25MM
- Manufacturer :
- NTE Electronics, Inc
- Product Category :
- AC Fans
- Air Flow :
- 68.0 CFM (1.90m³/min)
- Approval Agency :
- cURus
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Locked Rotor Protection
- Ingress Protection :
- Noise :
- 39.0dB(A)
- Operating Temperature :
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 14.00W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 2450 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 120mm L x 120mm H
- Static Pressure :
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 115VAC
- Weight :
- Width :
- 26.50mm