OA200AP-22-1WB1868
- Manufacturer Part Number:
- OA200AP-22-1WB1868
- Manufacturer/Brand:
- Orion Fans
- Part of Description:
- FAN 230AC 220X220X70MM IP68 WIRE
- Manufacturer :
- Orion Fans
- Product Category :
- AC Fans
- Air Flow :
- 485.0 CFM (13.58m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cURus, TUV, UR
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Thermal Overload Protector (TOP)
- Ingress Protection :
- IP68 - Dust Tight, Waterproof
- Noise :
- 68.0dB
- Operating Temperature :
- -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
- Power (Watts) :
- 105W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 3300 RPM
- Size / Dimension :
- Rectangular/Rounded - 220mm L x 200mm H
- Static Pressure :
- 0.930 in H2O (231.7 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 230VAC
- Weight :
- 4.6 lbs (2.1 kg)
- Width :
- 70.00mm