OA2543AN-22-1WB1856
Manufacturer Part Number:
OA2543AN-22-1WB1856
Part of Description:
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC WIRE
Air Flow :
930.0 CFM (26.04m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Ingress Protection :
IP56 - Dust Protected, Water Resistant
Noise :
67.0dB
Operating Temperature :
-22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Power (Watts) :
105W
RPM :
3300 RPM
Size / Dimension :
Round - 254mm Dia
Static Pressure :
1.070 in H2O (266.5 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
4.6 lbs (2.1 kg)
Width :
89.00mm