OA172SAP-22-1WB1855
- Manufacturer Part Number:
- OA172SAP-22-1WB1855
- Part of Description:
- FAN AXIAL 172X51MM 230VAC WIRE
- Air Flow :
- 210.0 CFM (5.88m³/min)
- Approval Agency :
- cURus
- Features :
- Thermal Overload Protector (TOP)
- Ingress Protection :
- IP55 - Dust Protected, Water Resistant
- Noise :
- 58.0dB
- Operating Temperature :
- -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
- Power (Watts) :
- 42.00W
- RPM :
- 3100 RPM
- Size / Dimension :
- Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
- Static Pressure :
- 0.490 in H2O (122.1 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 230VAC
- Weight :
- 2.7 lbs (1.2 kg)
- Width :
- 51.00mm