OA80AP-11-3WB
Manufacturer Part Number:
OA80AP-11-3WB
Part of Description:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
Air Flow :
17.0 CFM (0.476m³/min)
Noise :
28.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
9.00W
RPM :
1950 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.070 in H2O (17.4 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
Width :
38.00mm