OA109AP-22-1TB1855
- Manufacturer Part Number:
- OA109AP-22-1TB1855
- Manufacturer/Brand:
- Orion Fans
- Part of Description:
- FAN AXIAL 119.5X38.5MM 230VAC
- Manufacturer :
- Orion Fans
- Product Category :
- AC Fans
- Air Flow :
- 105.0 CFM (2.94m³/min)
- Approval Agency :
- cURus, TUV
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Ingress Protection :
- IP55 - Dust Protected, Water Resistant
- Noise :
- 48.0dB
- Operating Temperature :
- -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
- Power (Watts) :
- 10.00W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 3100 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 119.5mm L x 119.5mm H
- Static Pressure :
- 0.220 in H2O (54.8 Pa)
- Termination :
- 2 Terminals
- Voltage - Rated :
- 230VAC
- Weight :
- 1.3 lbs (589.7 g)
- Width :
- 38.50mm