OA80AP-22-1TB1855
Manufacturer Part Number:
OA80AP-22-1TB1855
Part of Description:
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC TERM
Air Flow :
33.0 CFM (0.924m³/min)
Ingress Protection :
IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Noise :
35.0dB
Operating Temperature :
-22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Power (Watts) :
13.00W
RPM :
3200 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.220 in H2O (54.8 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
0.95 lb (430.91 g)
Width :
38.00mm