OA125AP-11-2WB
- Manufacturer Part Number:
- OA125AP-11-2WB
- Part of Description:
- FAN AXIAL 119.5X26.2MM 115VAC
- Air Flow :
- 60.0 CFM (1.68m³/min)
- Noise :
- 37.0dB
- Operating Temperature :
- -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
- Power (Watts) :
- 11.00W
- RPM :
- 2500 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 120mm L x 120mm H
- Static Pressure :
- 0.160 in H2O (39.8 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 115VAC
- Weight :
- 0.73 lb (331.12 g)
- Width :
- 25.00mm