A2D300-AD02-02
Manufacturer Part Number:
A2D300-AD02-02
Manufacturer/Brand:
ebm-papst Inc.
Part of Description:
AC AXIAL FAN
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
1731.7 CFM (48.49m³/min)
Approval Agency :
CCC, CE, EAC
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial, 3 Phase
Features :
Dual Voltage
Ingress Protection :
IP44
Noise :
77.0dB(A)
Operating Temperature :
-13 ~ 95°F (-25 ~ 35°C)
Power (Watts) :
270W
Product Status :
Active
RPM :
2800 RPM
Size / Dimension :
Round - 300mm Dia
Static Pressure :
0.401 in H2O (100.0 Pa)
Termination :
7 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated :
230/400VAC
Weight :
Width :
104.0mm