OA254AN-22-1WBXC
Manufacturer Part Number:
OA254AN-22-1WBXC
Part of Description:
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC WIRE
Air Flow :
850.0 CFM (23.80m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Noise :
69.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
75.0W
RPM :
2700 RPM
Size / Dimension :
Round - 254mm Dia
Static Pressure :
0.780 in H2O (194.3 Pa)
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
5.4 lbs (2.4 kg)
Width :
89.00mm