OA172SAN-22-1TB
- Manufacturer Part Number:
- OA172SAN-22-1TB
- Part of Description:
- FAN AXIAL 172X50.8MM 230VAC TERM
- Air Flow :
- 235.0 CFM (6.58m³/min)
- Approval Agency :
- cURus
- Features :
- Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 52.0dB
- Operating Temperature :
- -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 35.00W
- RPM :
- 3200 RPM
- Size / Dimension :
- Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
- Static Pressure :
- 0.700 in H2O (174.4 Pa)
- Termination :
- 2 Terminals
- Voltage - Rated :
- 230VAC
- Weight :
- Width :
- 51.00mm