OA938AP-11/22-1WB
Manufacturer Part Number:
OA938AP-11/22-1WB
Manufacturer/Brand:
Orion Fans
Part of Description:
FAN AXIAL 92X38.5MM 115/230VAC
Manufacturer :
Orion Fans
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
50.0 CFM (1.40m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Dual Voltage
Ingress Protection :
Noise :
32.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
9.00W
Product Status :
Active
RPM :
3100 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.220 in H2O (54.8 Pa)
Termination :
4 Wire Leads
Voltage - Rated :
115/230VAC
Weight :
Width :
38.50mm