OA80AP-11/22-1WB
Manufacturer Part Number:
OA80AP-11/22-1WB
Manufacturer/Brand:
Orion Fans
Part of Description:
FAN AXIAL 80X38MM 115/230VAC
Manufacturer :
Orion Fans
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
31.0 CFM (0.868m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Dual Voltage
Ingress Protection :
Noise :
29.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
12.00W
Product Status :
Active
RPM :
3000 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.240 in H2O (59.8 Pa)
Termination :
4 Wire Leads
Voltage - Rated :
115/230VAC
Weight :
Width :
38.00mm