R2E250-RB02-11
Manufacturer Part Number:
R2E250-RB02-11
Part of Description:
250 MM AC CENTRIFUGAL FAN
Air Flow :
1010.1 CFM (28.28m³/min)
Approval Agency :
UL
Noise :
81.0dB
Operating Temperature :
-13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Power (Watts) :
395W
RPM :
3050 RPM
Size / Dimension :
Round - 255mm Dia
Static Pressure :
Termination :
4 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
8.3 lbs (3.8 kg)
Width :
108.0mm