LPT92A99-BTHR
- Manufacturer Part Number:
- LPT92A99-BTHR
- Manufacturer/Brand:
- Mechatronics Fan Group
- Part of Description:
- EC FAN AXIAL 92X92X38MM 120 TO 2
- Manufacturer :
- Mechatronics Fan Group
- Product Category :
- AC Fans
- Air Flow :
- 50.0 CFM (1.40m³/min)
- Approval Agency :
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Auto Restart, Dual Voltage, Electronic Commutation (EC)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 43.0dB(A)
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- 4.80W, 5.20W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 3850 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 92mm L x 92mm H
- Static Pressure :
- 0.330 in H2O (82.2 Pa)
- Termination :
- 2 Terminals
- Voltage - Rated :
- 115/230VAC
- Weight :
- Width :
- 38.00mm