UF80A23-BWHR
- Manufacturer Part Number:
- UF80A23-BWHR
- Manufacturer/Brand:
- Mechatronics Fan Group
- Part of Description:
- FAN AXIAL 80X38MM 230VAC WIRE
- Manufacturer :
- Mechatronics Fan Group
- Product Category :
- AC Fans
- Air Flow :
- 30.0 CFM (0.840m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cUL, TUV, UL
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Ingress Protection :
- Noise :
- 36.0dB(A)
- Operating Temperature :
- -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 12.00W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 3000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 80mm L x 80mm H
- Static Pressure :
- 0.220 in H2O (54.8 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 230VAC
- Weight :
- 0.617 lb (279.87 g)
- Width :
- 38.00mm