OA205AP-22-1TB1869K
- Manufacturer Part Number:
- OA205AP-22-1TB1869K
- Part of Description:
- AC FAN, IP69K, 205X205X72MM, 230
- Air Flow :
- 590.0 CFM (16.52m³/min)
- Features :
- Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
- Ingress Protection :
- IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
- Noise :
- 67.0dB
- Operating Temperature :
- -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
- Power (Watts) :
- 80.0W
- RPM :
- 3000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 205mm L x 205mm H
- Static Pressure :
- 0.860 in H2O (214.2 Pa)
- Termination :
- 2 Terminals
- Voltage - Rated :
- 230VAC
- Weight :
- 5.2 lbs (2.4 kg)
- Width :
- 72.00mm