OA180ANL-11-1WB1856
- Manufacturer Part Number:
- OA180ANL-11-1WB1856
- Part of Description:
- FAN AXIAL 180X65MM 115VAC WIRE
- Air Flow :
- 330.0 CFM (9.24m³/min)
- Features :
- Thermal Overload Protector (TOP)
- Ingress Protection :
- IP56 - Dust Protected, Water Resistant
- Noise :
- 65.0dB
- Operating Temperature :
- -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
- Power (Watts) :
- 80.0W
- RPM :
- 3250 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 180mm L x 180mm H
- Static Pressure :
- 0.800 in H2O (199.3 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 115VAC
- Weight :
- 3.7 lbs (1.7 kg)
- Width :
- 65.00mm