LPH92A99-BWHR-PC
- Manufacturer Part Number:
- LPH92A99-BWHR-PC
- Manufacturer/Brand:
- Mechatronics Fan Group
- Part of Description:
- EC FAN AXIAL 92 X 92 X 38MM W/PA
- Manufacturer :
- Mechatronics Fan Group
- Product Category :
- AC Fans
- Air Flow :
- 68.0 CFM (1.90m³/min)
- Approval Agency :
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Auto Restart, Electronic Commutation (EC), Parylene Coating
- Ingress Protection :
- IP55 - Dust Protected, Water Resistant
- Noise :
- 42.0dB(A)
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- 5.50W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 3500 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 92mm L x 92mm H
- Static Pressure :
- 0.290 in H2O (72.2 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 100 ~ 240VAC
- Weight :
- 0.384 lb (174.18 g)
- Width :
- 38.00mm