A2D250-AA06-44
- Manufacturer Part Number:
- A2D250-AA06-44
- Manufacturer/Brand:
- ebm-papst Inc.
- Part of Description:
- AC AXIAL FAN
- Manufacturer :
- ebm-papst Inc.
- Product Category :
- AC Fans
- Air Flow :
- Approval Agency :
- CE
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial, 3 Phase
- Features :
- Dual Voltage
- Ingress Protection :
- IP44
- Noise :
- Operating Temperature :
- -13 ~ 149°F (-25 ~ 65°C)
- Power (Watts) :
- 150W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 2900 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 250mm Dia
- Static Pressure :
- 0.502 in H2O (125.0 Pa)
- Termination :
- 7 Wire Leads - Ring Terminal (1), Wire Leads with Splice Terminals (6)
- Voltage - Rated :
- 266/460VAC
- Weight :
- Width :
- 83.00mm