OA2543AP-22-1WB1869K
Manufacturer Part Number:
OA2543AP-22-1WB1869K
Part of Description:
AC FAN, IP69K, 254X254X89MM, 230
Air Flow :
930.0 CFM (26.04m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Ingress Protection :
IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Noise :
67.0dB
Operating Temperature :
-22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Power (Watts) :
105W
RPM :
3300 RPM
Size / Dimension :
Round - 254mm Dia
Static Pressure :
1.100 in H2O (274.0 Pa)
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
5.2 lbs (2.4 kg)
Width :
89.00mm