FDA2-17251QBHW4F
- Manufacturer Part Number:
- FDA2-17251QBHW4F
- Part of Description:
- FAN AXIAL 172X51MM 230VAC WIRE
- Air Flow :
- 250.0 CFM (7.00m³/min)
- Noise :
- 59.0dB(A)
- Operating Temperature :
- -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 27.00W
- RPM :
- 3100 RPM
- Size / Dimension :
- Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
- Static Pressure :
- 0.610 in H2O (151.9 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 230VAC
- Weight :
- 2 lbs (907.2 g)
- Width :
- 51.00mm