G2E108-AA05-44
- Manufacturer Part Number:
- G2E108-AA05-44
- Manufacturer/Brand:
- ebm-papst Inc.
- Part of Description:
- FAN BLWR CENT 159X115MM 115VAC
- Manufacturer :
- ebm-papst Inc.
- Product Category :
- AC Fans
- Air Flow :
- 91.0 CFM (2.55m³/min)
- Approval Agency :
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Blower, Centrifugal
- Features :
- Ingress Protection :
- Noise :
- 54.0dB(A)
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- 35.00W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- Size / Dimension :
- Rectangular - 159mm L x 168mm H (108mm Dia)
- Static Pressure :
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 115VAC
- Weight :
- 3 lbs (1.4 kg)
- Width :
- 115.0mm