FKA2-25489NBHT3F
- Manufacturer Part Number:
- FKA2-25489NBHT3F
- Part of Description:
- FAN AXIAL 254X89MM 115VAC TERM
- Air Flow :
- 630.0 CFM (17.64m³/min)
- Noise :
- 62.0dB(A)
- Operating Temperature :
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 67.8W
- RPM :
- 2000 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 254mm Dia
- Static Pressure :
- 0.276 in H2O (68.7 Pa)
- Voltage - Rated :
- 115VAC
- Weight :
- 4.4 lbs (2 kg)
- Width :
- 89.00mm