FDA2-17251NBKT3F
- Manufacturer Part Number:
- FDA2-17251NBKT3F
- Part of Description:
- FAN AXIAL 172X51MM 115VAC TERM
- Air Flow :
- 275.0 CFM (7.70m³/min)
- Noise :
- 60.0dB(A)
- Operating Temperature :
- -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 27.00W
- RPM :
- 3300 RPM
- Size / Dimension :
- Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
- Static Pressure :
- 0.768 in H2O (191.3 Pa)
- Termination :
- 2 Terminals
- Voltage - Rated :
- 115VAC
- Weight :
- 1.9 lbs (861.8 g)
- Width :
- 51.00mm