MIEB101H1200EH
- Manufacturer Part Number:
- MIEB101H1200EH
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- IGBT MODULE 1200V 183A 630W E3
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- Transistors - IGBTs - Modules
- Configuration :
- Full Bridge Inverter
- Current - Collector (Ic) (Max) :
- 183 A
- Current - Collector Cutoff (Max) :
- 300 µA
- IGBT Type :
- Input :
- Standard
- Input Capacitance (Cies) @ Vce :
- 7.43 nF @ 25 V
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- NTC Thermistor :
- No
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- E3
- Power - Max :
- 630 W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- E3
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
- 2.2V @ 15V, 100A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
- 1200 V