FFMD-05-T-03.50-01-N-R
Manufacturer Part Number:
FFMD-05-T-03.50-01-N-R
Connector Type :
Socket to Plug, Reversed
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
Features :
Polarizing Key
Length :
0.292' (88.90mm, 3.50")
Number of Positions :
10
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)